Danas je 19. nedjelja kroz godinu.

·         SPOMENDANI I BLAGDANI U IDUĆEM TJEDNU

Ponedjeljak:    Sv. Ivana Francisca de Chantal, red.

Utorak:           Sv. Poncijan, p. i Hipolit, prez., mč.

Srijeda:           Sv. Maksimilijan Marija Kolbe, prez. i mč.

Četvrtak:         UZNESENJE BDM - VELIKA GOSPA

Petak:              SV. ROK - Crkveni god u Rokovcima

Nedjelja:         20. NEDJELJA KROZ GODINU

MISNE NAKANE U  ROKOVCIMA           

Utorak        u  08.00:  + Josip, Kata i Ivan Rajković

Srijeda        u 08.00:   + Ivan i Mara Klišanić i + Katica Sklizević

Četvrtak      u 09.00:  ZA SVE ŽUPLJANE; Za zdravlje obitelji

                    u 18.30: + iz ob. Ivić Joze

Petak            u 07.30: + Ante Capan

                    u 11.00: ZA SVE ŽUPLJANE; + Dražen Bičanič

Subota        u 08.00:    + Tomo i Jela Rajković

NEDJELJA u 09.00: + Jelena i Slavko Turkalj i + Stjepan i Anica Bilić

            MISNE NAKANE U  ANDRIJAŠEVCIMA

NEDJELJA  u  18.30:            ZA SVE ŽUPLJANE

·           UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOG UREDA

Idući tjedan župni ured radi samo UTORKOM  prijepodne od 09-11 sati.

·         HODOČAŠĆE UOČI VELIKE GOSPE

14. kolovoza, uoči Velike Gospe u poslijepodnevnim satima naša župa planira poći na hodočašće, u čast dragoj Gospi, u marijansko svetište u Prkovce, koje nam je u  susjedstvu. Svi koji ste se prijavili ili ćete se još prijaviti budite spremni i u srijedu u 18.30 sati pred crkvom u Rokovcima čekajte autobus. Program u svetištu započinje u 19.00 sati, a završava oko 22.00 sata kada planiramo povratak. Cijena prijevoza za odrasle je 30 kn, a za djecu 20 kn.

Također se u tom svetištu u ponedjeljak, utorak i srijedu održava trodnevnica za svetim Misama u 19.00 sati na koje vas pozivamo.

·         SVETKOVINA VELIKE GOSPE

U četvrtak, 15. kolovoza Crkva slavi najveći Marijanski blagdan Uznesenja BDM ili Veliku Gospu. To je zapovijedani blagdan kojim proslavljamo istinu katoličke vjere koja kaže da je Marija nakon svršetka ovozemaljskog života dušom i tijelom uznesena u nebo. Marija je prvo stvorenje koja je na savršen način zadobila Božje spasenje, a tom spasenju nadamo se i mi kada jednom dušom i tijelo dođemo u nebesku slavu. Svete Mise u našoj župi bit će dvije, prijepodne u 09.00 sati i poslijepodne u 18.30, obje u crkvi u Rokovcima.

·         CRKVENI GOD U ROKOVCIMA

Dan nakon Velike Gospe, u petak 16. kolovoza naša župa Rokovci slavi svoj crkveni god i svoga nebeskog zaštitnika sv. Roka. Na sam blagdan biti će dvije svete Mise, ujutro u 7.30 za domaćice i glavna Misa u 11.00 sati. Svečane kirvajske sv. Mise će predvoditi svećenik gost koji će nam doći za ovu prigodu. Sve Vas pozivamo da toga dana sa svojim gostima dođete na svetu Misu i na kršćanski način proslavimo sv. Roka i njegov blagdan.

·         CVIJEĆE ZA CRKVU

Svi koji želite dati svoj prilog za cvijeće i uređenje crkve povodom Velike Gospe i crkvenog goda  možete to učiniti kod naših zvonara.

·         KRŠTENJA

Danas će sakrament svetog krštenja primiti BORNA BRAJDIĆ, sin Maria i Ane Brajdić iz Andrijaševaca, Kolodvorska 108